29. novembra 2014

#1 - Pre maminu

Rozhodla som sa, že aspoň koncom roka sa budem blogu venovať poriadne, tak ako sa má. To znamená často naňho myslieť, sem tam pohladkať, nakŕmiť a pod. Keďže sa črtá obdobie odovzdávania prác a skúškové musím využiť aspoň tú trochu času čo mi zostáva. Preto som si zmyslela, že raz do týždňa (až do vysnívaného Štedrého dňa) prídem so spŕškou nápadov na darčeky, ktoré možno schovať pod stromček. Ja osobne rada nakupujem darčeky klasicky v obchodoch, kde sa predieram všetkými ozdobami a v hlave mám človeka, ktorému nakupujem dopodrobna rozobratého, aby som mu darovala čo najväčšiu radosť. Dnes to bude niečo pre naše maminky. Enjoy! :)

Naše maminy často dostávajú veci, ktoré nie sú ani tak celkom pre ne ako pre dobro celej rodiny (rozumej mixér, panvice, kávovary,...) Treba sa však zamyslieť nad tým, čo by práve tú Vašu príjemne prekvapilo a potešilo, že je to celé a celučičké len pre ňu.1. Darujte krásnu vôňu. Všetci vieme, že maminy často potrebujú čas pre seba, keď sa na ne rútia všetky problémy v práci aj tie v domácnosti. Yankee sviečky sú super. Napríklad TU nájdete až 60 rôznych vôní, čo znamená, že určite trafíte aj tú, ktorú potrebujete. Navyše sa dostanete k rôznym veľkostiam, vôňam do auta, krásnym darčekovým baleniam alebo limitovaným edíciám.
2. Darujte šperk. Ten krásnu dámu v rokoch nikdy nemôže uraziť. Ak nevyberiete niečo v kamenných obchodíkoch, skúste sa opýtať na šperky na mieru. Výborným riešením je napríklad pretavenie starých šperkov do nových kúskov ale gravírovanie do medajlónikov. Okrem toho, že budú jedinečné svojím vyhotovením, budú mať omnoho silnejšiu výpovednú hodnotu.
3. Darujte niečo s vtipom.Viete, že milujem všetko ručne vyrábané a keď sme už hovorili o tých mixéroch, panviciach a kávovaroch, hľa čo mi nedávno cvrnklo do nosu. Obyčajná drevená doska na krájanie (ktorú kúpite všaaaade) s malým tajomstvom. Ak máte nablízku niekoho, kto pozná techniku vypaľovania na drevo, máte vyhraté a nechajte na ňu napísať niečo milé. ALEBO! ak ste kreatívne duše, kúpite si tú tzv. vypaľovačku samy, či pohľadáte iné návody ako preniesť transferom písmo na drevo. Napríklad TU.
4. Darujte malého organizátora. Kto už nemiluje maminkyne jedlo. Koláčiky, polievočky, také pečené, také pečené,... ak ste aj vy v tom veku, kedy pomaly začínate od kadekoho zbierať recepty, spýtajte sa tej svojej maminy, či ona má tie svoje recepty pekne pokope, alebo len v obálke nahádzane výstrižky z kadejakých časopisov. Výborným riešením pre chaotické dušičky je  Recipe Journal od Moleskine. Túto značku v nápadoch na darčeky zrejme ešte pár krát spomeniem, pretože robia neuveriteľné veci! Recipe Journal ponúka dokonca priestor pre vlastné náčrty, no čo už môže byť lepšie :) Nájdete ho aj na Martinuse, TU.
5. Darujte milé spomienky. Všetky maminy milujú svoje rodiny najviac ako sa len dá. A keď sa rozliezajú do sveta, smútia. Poznám to aj z vlastnej skúsenosti, keď tá moja na Vianoce žiari šťastím, keď doma sa nie je kde hnúť, lebo sme tam všetci. Fotokniha je preto milým darčekom, ak máte veľa spoločných fotiek, napríklad z dovoleniek, osláv, sviatkov. Vy sami si volíte formu, poradie fotiek, popisky. Môžu sa k nej kedykoľvek vrátiť a nie je to len bezduché prezeranie obrázkov v počítači. V súčasnosti ich nájdete všade (napríklad TU a TU), no môžete mať šťastie aj na zľavových portáloch.

2 komentáre:

  1. Super, super, super článok! :) Teším sa na ďalšie!

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem, teraz sa budem snažiť ešte viac! :)

      Odstrániť